Firemní akce a služby, které vás chytnou

SKI test tak trochu jinak

SKI test SALOMON X-MAX X12 tak trochu jinak

Rakousko – Flachauwinkl – Zauchensee (Ski Amadé)

8.-9.12.2017

V rámci další námi organizované firemní akce jsem měl možnost zajet do Rakouska za sněhem už v prosinci a vybral jsem si na testování lyže Salomon X-Max X12 / XT12TI 2018, zapůjčené z test centra Harfa Sport v délce 170 cm, které mají rádius – 15 m (120 – 73 – 101), což asi tak nejvíce vyhovuje mému lyžařskému stylu.

Osobně preferuji střední oblouk ve střední rychlosti (40-60km/h.) na upravené sjezdovce s možností jej výrazně zkrátit – tzn. „kategorie“ sportovní lyžař s kratším až delším obloukem. Bohužel nebylo moc času na testování a přál bych si je mít na delší dobu. Ideální by bylo kombinovat je s jiným modelem, pro porovnání, ale nebyl čas, ptát se „kdo je kdo“ a „co je co“.

Na lyžích jsem ocenil „odlehčenou“ váhu a velice dobrou ovladatelnost, hned od začátku co jsem na lyže „nastoupil“. Podle mého pocitu lyžím více sedí tvrdá a rovná pista, ale odhaduji, že nebude vadit ani „jarní měkčí“, avšak upravený sníh.

Podmínky typu „boule“ na tyto lyže nejsou ok (ale které lyže jsou???) a čerstvý prašan jsem neměl možnost vyzkoušet.

Při mých 182cm a 80kg bych ocenil malinko delší lyže, pro lepší pocit v rychlejším tempu, ale bude to zase na úkor kratšího oblouku. Lyže jsou velice tolerantní v zahájení oblouku, ve střední fázi oblouku jsou super a pokud používáte správnou techniku, tak krásně drží na hraně i na tvrdé pistě. Občas jsem si musel dávat pozor při výjezdu z oblouku, abych se nedostával do velkého záklonu, ale vcelku bych řekl, že lyže jsou hodně tolerantní, umí odpustit chyby a tudíž splnily mé očekávání.

Můj závěr:

Salomon XMAX X12 jsou ideální pro sportovní lyžaře, kteří preferují střední-delší oblouk na upravených sjezdovkách a chtějí univerzální lyže do téměř všech běžných podmínek. Za „okrajové“ pro lyže považuji neupravené sjezdovky a jak jsem psal, neměl jsem možnost vyzkoušet čerstvý prašan ve volném terénu. Ale podle specifikace výrobce typuji, že na tyto lyžaře X12 nesměřují.

Jinak velice oceňuji vstřícnost a profesionalitu týmu v Harfa Sportu, kde velice rádi poradí a pomůžou nejen v test centru, ale také při koupi nových i bazarových lyží a dalšího potřebného vybavení v nepřeberném množství značek a zboží.

Něco o mně:

Jsem lyžařský instruktor s „odkojením“ v lyžařské škole Skiplus pod vedením Jardy Pluskala a spol. V současné době sice už aktivní veřejnou výuku neprovádím (kromě sebe a své rodiny), ale snažím se poradit lidem na firemních akcích, jak zlepšit lyžařské schopnosti a dovednosti.

Nejsem zastáncem radikálního stylu, ale spíše bezpečné jízdy z kopce, která každému přinese nádherný zážitek a pocit z lyžování a bez zranění.

Tomáš Kučera (FAJN tým)

Krátké video – střední oblouk:

FAJNAGENCY
Organizujeme firemní akce na míru. Tomáš Kučera FAJN tým
Komentáře
  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky
  • ODBĚR FAJNovinek
    Neposíláme SPAM! Jedenkrát až dvakrát do měsíce chceme zasílat užitečné informace, naše novinky a aktualizace. Ochrana vašich osobních údajů je pro nás na 1. místě. Seznamte se s našimi zásadami zpracování osobních údajů.